Abortuszról, hitről, emberi gyengeségről, orvosetikáról szól ez az Alföldi Róbert rendezte új darab
Önkezűleg elkövetett abortusz következtében a kórházban haldoklik egy fiatal lány – innen indul az Átriumban látható Az orvos című előadás.
Önkezűleg elkövetett abortusz következtében a kórházban haldoklik egy fiatal lány – innen indul az Átriumban látható Az orvos című előadás.
Claire Keegan Ilyen apróságok című műve a szerző megható minimalista prózájának újabb nagyszerű darabja.
Azok a változások, amelyekről Philipp Blom ír Amikor a világ kifordul a sarkából című könyvében, döntően befolyásolták Európa társadalmi, gazdasági és politikai viszonyainak jövőbeli alakulását.
A szenvedély íze című filmben a konyhában és az ágyban elengedhetetlen kémiát két olyan színész hitelesíti, akik valaha egy párt alkottak.
Negyedik nagylemezét jelentette meg a színésznő. Többek közt Nagy Ervin és Gerendás Péter is szerepel rajta.
Egyebek közt – február végéig – megtekinthetjük Max Oppenheimer, az expresszionizmus úttörője életművéből összeállított tárlatot.
Berlioz monstre művét, a Trójaiakat régi rajongója, John Nelson vezényletével vették fel.
A fattyú című film Dánia Oscar-jelöltje.
Brahms életművének egyik csúcsa a B-dúr zongoraverseny, amely tele van váratlan fordulatokkal, meglepetésekkel. Mindezt Yefim Bronfman vezeti elő a Fesztiválzenekarral, ez pedig igazi luxuspárosítás.
A Tűréshatár című filmben csupa tiltott szó szerepel: kábítószer, orgazmus, díler, transznemű, prostituált.
Az író csak indokolt esetben hagyja el az íróasztalát vagy annak jól ismert környezetét, ez a Baumgartner című alkotás kiindulópontja.
A Kazuo Ishiguro azonos című könyve alapján színpadra álmodott Klara és a Nap cselekményének fő vonulata a társadalmi egyenlőtlenségből, a mind magasabbra törekvésből fakad.
Az A24 filmstúdió több mint egy évtizede látja el bizarr remekművekkel a mozinézőket, ez egy újabb ilyen darab.
A Sorry, but yes a rocktól a filmzenés hangulatokon át az afro-soulig ível.
Nem állíthatjuk, hogy a komolyzene észak-európai klasszikusait az érdemeikhez mérten ismerné és kedvelné a magyar közönség. Ezen a javításra érdemes helyzeten egyetlen vasárnap alatt jelentékenyen változtathatunk.
Kelle Antal ezeket az alkotói dimenziókat új könyve címében foglalja össze: ArtFormer.
A programban Philip Glass legújabb darabja is elhangzik, amelyet éppen a chicagóiak felkérése írt.
Tarnóczi Jakab új rendezése, az Extázis ismét a társadalmi elszigeteltség kérdését járja körül.
Okszana Vaszjakina önfelvállalása, de akár a másság beismerése is kockázatos húzás Vlagyimir Putyin országában. Seb címmel jelent meg új könyve.
„A moziról akartam írni, és végül elmeséltem egy kicsit az életem történetét”, ez az alcíme és egyben mottója a Cinema Speculation című könyvnek.